گارانتی

شركت تجارت سرمایه آرتا  محصولات تولیدی در گروه های سواری، وانتی، باری، صنعتی، کشاورزی و راهسازی، با برند Apollo international limited  XCEED & PYTHON  آپولو( اکسید & پیتون ) را از تاریخ تولید به مدت 5 سال گارانتی می‌نماید.

با توجه به شرایط زیر:

شرایط گارانتی :

1.

 شرکت آرتا برای تمامی محصولات خویش به صورت مجزا کارت گارانتی صادر نموده و توسط نمایندگان فروش خود در اختیار خریداران قرارمیدهد لذا مصرف کنندگان جهت برخورداری از ضوابط گارانتی محصولات می بایست درزمان خرید نسبت به تحویل گرفتن محصول خریداری شده از فروشنده و تکمیل آن اقدام نموده و در هنگام مراجعه جهت برخورداری از ضوابط گارانتی محصول را به همراه داشته باشند. مصرف کنندگان جهت دسترسی به اطلاعات تکمیلی در خصوص محصولات مختلف شرکت آرتا , شرایط گارانتی ,ارائه شکایات و پیشنهادات می توانند با تلفن 33548301-21-98+ تماس حاصل نموده و با شماره اس‌ام‌اس پنل  ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۱۴۰۱۴ و یا به آدرس سایت شرکت آرتا به آدرس  www.arta-tyers.ir مراجعه کنند.

 

 

 

2.  

مصرف کنندگان و خریداران محصولات آرتا در سراسر کشور می توانند محصولی را که به هر دلیلی معیوب تشخیص میدهند در صورتیکه تاریخ ضمانت آن به اتمام نرسیده  باشد مطابق "فرم شماره یک" تحویل نمایندگان فروش نموده و یا مستقیما به  انبار اختصاصی شرکت تحویل نمایند تا مطابق این آیین نامه اقدامات لازم جهت کارشناسی و بررسی عیب مربوطه صورت پذیرد.

 

3.  

درصورت تایید کارشناسان معتمد شرکت و یا نظریه ارگان های مرتبط همانند اداره استاندارد مبتنی بر وجود ایراد فنی در تایر,بلافاصله نسبت به جبران خسارت به میزان مقدار آج باقی مانده و محاسبه درصد آن نسبت به عمق آج اولیه مطابق فرمول:مقدار آج باقیمانده *100/ مقدار آج اولیه    اقدام میگردد.

 

4.  

 در صورتیکه تایری مشمول پرداخت غرامت شود,مطابق فرمول فوق درصد کارکرد این تایر محاسبه شده و پس از اخذ مابه التفاوت کارکرده این تایر با تایرنو,نسبت به تحویل یک حلقه تایر نو به مشتری اقدام میگردد.

 

5.   

مدت گارانتی محصولات از تاریخ تولید که بر روی دیواره تایر به صورت ریز حک شده,به مدت ۵ سال می باشد.

 

6.   

شرکت در قبال عیوب ناشی از استفاده نادرست مصرف کنندگان از قبیل کم بادی,اضافه بادی,پربادی ,اشکالات خودرویی,برخورد ترکیدگی ,صدمات جاده ای و ... هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و تنها عیوبی که منشا تولیدی داشته و در اثر وجود اشکال در فرآیند تولید ایجاد شده باشند مشمول گارانتی هستند.

 

7.  

 چنانچه تایر در حین سرویس معیوب شده و علت آن ناشی از مشکلات تیوپ و نوار باشد,مشمول گارانتی نمی گردد.

 

8.  

 محصولاتی که در اثر مجاورت و تماس با مواد شیمیایی خورنده از قبیل روغن,بنزین,نفت و... دچارعیب می گردند مشمول گارانتی نمی باشند.

9.   

 پرداخت خسارت در مورد تایرهایی که بر اساس اندازه گیری عمق آج باقی مانده ,کارکردکمتر از ۱۰ درصد داشته باشند به صورت کامل انجام میگردد.

10.

  تایرهای مرجوعی با کارکرد بالای 70 درصد مشمول گارانتی نمیباشند.

11.  

 به منظور حفظ بازار محصولات شرکت در بین رقبا و ارائه تسهیلات لازم به مصرف کنندگان ,بنا به پیشنهاد کارشناس تعیین خسارات شرکت و تایید مدیرعامل حداکثر تا ۲۰ درصد برای مشتریان درجه ی اول شرکت حسب صلاح دید غرامت ارفاقی در نظر گرفته می شود.

12.  

 تایرهایی که توسط مشتری دست کاری,تعمیر و یا روکش شده باشند مشمول گارانتی نمی شوند.

13.

  تایر هایی که بیش از شاخص اج TWI فرسایش داشته باشند مشمول گارانتی نمی گردد.

14.   

 جهت پیگیری و ردیابی تایرهای مرجوعی در نمایندگی های سراسر کشورو مشخصات کامل آنها در" فرم شماره دو"( دو نسخه) ثبت و یک نسخه از آن به همراه تایرها به انبار خدمات پس از فروش شرکت یا هرمکانی که شرکت مشخص نماید جهت بازدید و کارشناسی ارسال می گردد.

15.   

بازرسی تایرو انجام کارشناسی توسط کارشناسان این شرکت فقط با ارائه کارت گارانتی (ضمانتنامه) محصول امکان پذیر خواهد بود.

16.  

 

 شرکت تجارت سرمایه آرتا هیچگونه تعهدی در قبال خسارت تایرهایی که بدون مراجعه به مرکز خدمات پس از فروش شرکت XCEED-PYTHON(اکسید و پیتون ) خارج از این دایره کارشناسی شوند ندارد.

 

 

اهمیت داشتن فشار باده مناسب:

 

اهمیت تنظیم  باد تایر‌ها را می‌توان حتی با اهمیت تنظیم موتور یکی‌ دانست.حتی منافع اقتصادی تنظیم باد‌ها از تنظیم موتور بیشتر است با تنظیم باد مناسب عمر تایر بیشتر میشود، مصرف سوخت کمتر،کنترل وسیلهٔ نقلیه راحت تر و تصادفات کمتر میشود.

 

 

اثرات تنظیم نبودن باده تایرها:

کاهش کارایی سوخت:وقتی‌ باد تایر‌ها تنظیم نیست تایر‌ها سخت تر میچرخند.در نتیجه انرژی بیشتری برای چرخاندن چرخ‌ها لازم است و همینطور سوخت بیشتر نیز لازم می‌باشد.برای درک بهتر زمانی‌ را که تایر‌های دوچرخه خود کم باد است و دوچرخه به سختی حرکت می‌کند را در نظر بگیرید.

ریسک به خطر افتادن ایمنی:کنترل وسیله،پیچیدن ،شتاب ،ترمز گرفتن و لغزش عواملی هستند که با تنظیم نبودن باد تایرها به خطر می‌‌افتد.

افزایش سایش تایر: زمانی‌ که کم بادی رخ میدهد سطح بیشتری از تایر با زمین در تماس می‌باشد, در نتیجه سایش بیشتر رخ میدهد حتی در صورت کم بادی زیاد به شانه‌های تایر نیز آسیب وارد میشود.

پر بادی نیز باعث میشود ساختار تایر عوض شود و حتی بر عملکرد ترمز نیز تاثیر گذار است.

نکات:

بهتر است باد تایر‌ها (حداقل) هر ماه تنظیم شود, باد تایر‌ها می‌‌بایست ماهانه و یا قبل از هر سفر طولانی و یا برای حمل هر بار سنگین تنظیم شود.

فشار باد مناسب هر وسیلهٔ نقلیه با وسیلهٔ نقلیهٔ دیگر متفاوت است, فشار باد مناسب وسیلهٔ نقلیه عموماً در قسمت درب راننده مشخص شده است و یا در دفترچهٔ راهنمای وسیله نقلیه موجود می‌باشد.

تايرها به صورت خودکار باد كم می کنند میزان کم شدن بادها در حد ١تا ٢پاسكال به ازاى هر ماه می باشد. (٪‏٣تا٪‏٦)

تنظیم باد تایر را در هنگامیکه تایرها خنك میباشند انجام دهید.( يا حداکثر سه کیلومتر با آنها حرکت کرده باشيد.)

باد تمامی تایرهای خودرو از جمله زاپاس را تنظیم کنید.

در هنگام تنظیم باد تایر یک بررسی چشمی از وضعیت تایر داشته باشید تا در صورت نیاز تاير را تعمیر کنید.

میزان آج مجاز در شرایط خشک ١.٥ میلیمتر میباشد این میزان برای شرایط خيس ۳ میلیمتر میباشد, رانندگی با آج غیرمجاز خطرناک می باشد.

 

ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

کلیه حقوق از سال 84 برای شرکت تجارت سرمایه آرتا محفوظ است. 1394